آیا ویروس کرونا می‌تواند از حیوانات خانگی به انسان منتقل شود؟

آیا ویروس کرونا می‌تواند از حیوانات خانگی به انسان منتقل شود؟

كرونا ويروس ها يك خانواده از ويروس ها هستند و نول كرونا ويروس (COVID 19) يا كرونا ويروسي كه جديداً انسان را درگير كرده و به ايران هم وارد شده يكي از آنهاست. انواع مختلفي از خانواده این ويروس ها، حيوانات را درگير مي‌كنند و در سالهاي گذشته نمونه‏‏‌هاي مخاطره آميزي از ويروسهاي كرونا باعث ايجاد بيماريهايي همچون سارس و مرس در انسان شده‌اند. برخي آگاهانه و يا ناآگاهانه از اين تنوع كرونا ويروس ها در گونه‌هاي مختلف جانوري سوء استفاده مي كنند، ولي بايد بدانيم که:

بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی، احتمال ابتلای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه به ویروس کرونای جدید وجود ندارد.

بر اساس اين گزارشات هيچ كدام از حيوانات خانگي نمي توانند به اين ويروس مبتلا شوند و همچنين نمي توانند ناقل آن باشند.

ويروس كروناي جديد تنها از انسان به انسان منتقل مي‌شود.

پس نكات بهداشتي عمومي، مخصوصاً در مورد شستشو و ضدعفوني‌ كردن مرتب دستها و استفاده از ضدعفوني كننده‌هاي الكلي، عدم حضور در مجامع عمومي و تجمع ها را تا حد امكان رعايت كنيد. در رابطه با انسان‌ها مراقب آلوده شدن به ويروس كرونا باشيد، حیوانات نه ناقل این ویروس هستند و نه به آن مبتلا می‌شوند. لطفاً از انتشار شايعات و اخبار غير‌علمي خودداري كنيد.

در پی گزارشهای کذب و بی اساسی که در فضاهای مجازی منتشر شده و حتی گاهاً بیلبردهایی که در سطح شهر نصب شده، کسانی که بصورت علمی دنبال تحقیق نیستند عمدتاً گول این حرفها را خورده و حیوانات خانگی خود را از خانه بیرون انداختند.

سگ و گربه

این اخبار با منبع برای شما دوستان عزیزم گذاشته شده تا با خیال راحت، بیشتر و بهتر از قبل به حیوانات خانگی‌تون توجه و محبت کنین چون اونها بجز شما هیچ کسی رو در این دنیا ندارن.

در خانه بمانید

لطفا منابع را مطالعه کنید و هیچ مطلبی را بدون منبع نپذیرید.

https://b2n.ir/729019

https://b2n.ir/427518

https://b2n.ir/593184

https://b2n.ir/747868

https://b2n.ir/064093

فرم ارسال نظر

کاربر گرامی برای ارسال نظر لطفا وارد شوید.