گربه خانگی

گربه خانگی

گربه از بهترین پت‌هایی است که می‌توانید در خانه نگهداری کنید. البته باید توجه کنید که مانند هر حیوان خانگی دیگر، گربه هم نیاز به لوازم خاص خود دارد. از جمله این لوازم می‌توان به باکس، خاک، مالت و غذاهای خشک و کنسروی اشاره کرد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در مقایسه با سگ‌ها و جوندگان، هزینه ماهانه نگهداری گربه بیشتر است و پیش از به سرپرستی‌گرفتن این حیوان باید به این موضوع توجه کنید. در این صفحه با تمام لوازم و وسایل مورد نیاز برای نگهداری گربه خانگی آشنا می‌شویم.

نگهداری از گربه؛ یکی از حساس‌ترین پت‌های خانگی

برای خرید یا به سرپرستی گرفتن حیوان، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارند که گربه یکی از بهترین این گزینه‌ها است. این حیوان با ظاهر و چشمان مظلوم، کوچکی، لوس بودن و رفتارهای بامزه خود می‌تواند در همان نگاه اول دل شما را ببرد.

گربه نسبت به حیوانات دیگری مانند سگ نیاز به نگهداری بیشتری دارد. به زبانی ساده‌تر، گربه راحت‌تر از حیوانات دیگر مریض می‌شود و هزینه آمپول‌های آن هم به مراتب بیشتر است. همچنین لوازمی هم که گربه نیاز دارد، به نسبت حیوانات دیگر گران‌تر هستند. اما در مقایسه با زیبایی، مهربانی و حس خوبی که نگهداری از این حیوان خانگی می‌دهد، توصیه می‌کنیم نیاز آن را فراهم کنید و چشم را نسبت به هزینه‌ها ببندید.   

لوازم گربه را می‌توان به 5 نوع تقسیم کرد

گربه‌ها به لوازم و وسایل مختلفی نیاز دارند که می‌توان این لوازم و وسایل را در 5 دسته‌بندی مختلف قرار داد. شاید گربه شما به برخی از این لوازم و وسایل نیاز نداشته باشد، اما تهیه برخی از لوازم و وسایل مانند اسکرچر و مولتی‌ویتامین از جمله نیازهای ضروری گربه هستند.